Zenica

Pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior u derbiju protiv Kaknja! (Foto)

U utakmici trećeg kola u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2023/2024, u Zenici su igrali domaća, zenička ekipa ŠR Čelik Junior i ekipa RK Kakanj.

Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ Zenica, pred oko 150 gledalaca. Sa ovog derbija donosimo i foto galeriju.

Pobjedu u ovom derbi meču i komšijskom derbiju ostvarila je domaća ekipa, ŠR Čelik Junior, treću u ligi.

Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK Kakanj 29:22 (17:10);

Najefikasniji kod Čelik Juniora bili su Amel Džakmić sa 7 i Jasmin Omerović sa 6 golova, dok su za Kakanj najviše golova postigli Salih Delić 6 i Tarik Kubat 5 golova.

Isključenja: ŠR Čelik Junior (10 minuta), RK Kakanj (12 minuta)

Službena lica: Sudije E.Brkić i S.Zuko, delegat Borislav Slipac;

Sastav ŠR Čelik Junior i strijelci: Faris Mrako 1, Jasmin Omerović 6, Amel Džakmić 7, Anes Suljić 5, Ajdin Tufekčić, Demir Šabanović 2, Edhem Grabus 3, Stjepan Baltić 5, Džan Čeljo, Muhamed Ajanović, Toni Međugorac, Amel Beganović, Faris Hodžić, Teo Lajić, Muhamed Jaganjac, Adnan Begaanović. (Trener Benjamin Čeljo, pom.treneri Vladimir Zeljko i Ago Grabić);

Danas smo u zeničkoj ljepotici, Areni „Husejin Smajlović“ gledali rukometni derbi 3. kola Prve rukometne lige FBiH, ujedno i komšijski derbi, između zeničkog ligaša ŠR Čelik Junior i RK Kakanj.

Inače, rukometaši Čelik Junior i RK Kakanj, uz Žepče, su jedni od najozbiljnijih kandidata za plasman u viši rang takmičenja, Premijer ligu BiH.

Potpuno zaslužena pobjeda domaćih rukometaša, ŠR Čelik Junior, u derbiju kola. Kroz cijelu utakmicu domaći rukometaši su odigrali odlično i nisu dozvoljavali gostima iz Kaknja da im ugroze vođstvo i pobjedu. Već nakon prvog poluvremena ubjedljivo vođstvo Čelik Juniora od 17:10. Kroz drugo poluvrijeme domaći su održavali stečenu prednost, a gosti su odigrali nešto bolje. Trener domaćih, Benjamin Čeljo, je dosta rotirao u drugom poluvremenu, tako da su „prve minute na terenu dobili i mladi 14.-godišnji rukometaši, Adnan Beganović i Muhamed Jaganjac, saopštio nam je trener i osnivač kluba Čelik Junior, Vladimir Zeljko.

Ističemo odličnu igru golmana Čelik Juniora, Džana Čelju, koji je bio velika prepreka gostima na golu, najefikasnijeg igrača na utakmici, Amela Džakmića iz Čelik Juniora, pojačanje iz Tešnja, te strijelce Jasmina Omerovića, Anesa Suljića i Stjepana Baltića.

U narednom, 4.kolu rukometaši Čelik Juniora gostuju ekipi „Sana 7“ iz Sanskog Mosta, dok rukometaši Kaknja dočekuju Iskru iz Bugojna.