PRETKVALIFIKACIJE ZA OI

Poraz "Zmajeva" protiv Poljske: Ponitka i Sokolovski nas zavili u crno

U trećoj dionici je bh. tim došao na samo tri poena od svog rivala, ali je onda uslijedila serija Poljaka od 13:0

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u drugom meču pretkvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre od domaćina, selekcije Poljske rezultatom 76:83.

Nakon početnog ispitivanja snaga Poljaci su polako krenuli u preuzimanje kontrole nad ovim mečom. Prvu četvrtinu priveli su u svoju korist rezultatom 27:19. I druga dionica je otišla na njihovu stranu sa 23:18.

Tako da su „Zmajevi“ nakon prvih 20 minuta igre imali 13 poena manje. U trećoj dionici su izabranici Adisa Bećiragića napravili sjajnu seriju, došli na -3, ali onda su Poljaci zvali tajmaut i vratili stvari u svoje ruke. Uslijedila je serija od 13:0 i tako su ponovo pobjegli „Zmajevima“ koji ih nisu uspjeli stići.

Najefikasniji u našem timu bili su Jusuf Nurkić i Aleksandar Lazić sa 17 poena, dok je Džanan Musa ubacio 13, a Amar Alibegović dva manje.

Na drugoj strani raspoloženi su bili Mateuš Ponitka sa 22 (Mateusz) i Mikal Sokolovski (Michal Sokolowski) sa 20 ubačaja.

Narednu utakmicu bh. reprezentacija igra u srijedu kada je protivnik selekcija Mađarske (21:00).

Izvor: avaz.ba