NJEMAČKA

Potencijalni bh. reprezentativac nemilosrdno trese mreže, velikan doživio nestvaran poraz

Postigao je dva pogotka i asistirao, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu da izbjegne poraz

Posrnuli velikan Herta u 5. kolu Cvajte doživjela je poraz na gostovanju sa nestvarnih 6:4.

U poraženom timu istakao se potencijalni bh. reprezentativac Haris Tabaković koji je dobru formu prenio iz Austrije, a danas je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Herta je povela već u 2. minuti preko Fabijana Risa (Reese), ali već u 7. bilo je 1:1 nakon pogotka Gnake.

Berlinci su do novog vodstva došli u 22. minuti kada je na asistenciju Tabakovića pogodio Marten Vinkler (Winkler).

Magdeburg se vratio u 37. minuti preko Šulera, ali sedam minuta kasnije Vinkler se odužio Tabakoviću za asistenciju.

I u drugom poluvremenu prava golijada. Ceka je pogodio u 49. za 3:3, Tabaković za 3:4 nakon asistencije bh. reprezentativca Smaila Prevljaka, a onda je uslijedio veliki preokret Magdeburga. Pogađali su Bel, El Hankuri i Arslan za konačnih 6:4.

Inače, Tabaković je do sada postigao četiri pogotka u Drugoj Bundesligi ove sezone. Ljetos je došao u klub iz bečke Austrije.