NESPORTSKI START

Prosudite sami: Tražili su da Džeko dobije crveni karton zbog ovog poteza

Edin Džeko je bio asistent u pobjedi Fenerbahčea, ali turska javnost mu je pažnju posvetila iz drugog razloga

Fenerbahče je u utakmici 6. kola turske Superlige na teškom gostovanju savladao Alanjaspor s minimalnih 0:1, a kapiten Edin Džeko bio je u fokusu turskih medija.

"Dijamant" je asistirao za jedini pogodak na utakmici, kada je pronašao Irfana Džana Kahvečija (Can Kahveci) u 43. minuti utakmice.

Ipak, Džeko mediji mu nisu pažnju posvetili specifično zbog te asistencije, već zbog poteza u 22. minuti, koji su oni proglasili izrazito nesportskim.

Naime, Džeko je u 22. minuti napravio start bez lopte, podapevši jednom protivniku i dobio je žuti karton zbog toga.

Međutim, pošto je igrač bio bez lopte kada ga je Džeko udario, protivnički fudbaleri su tražili da on dobije direktan crveni karton.

Inače, naš reprezentativac igra sjajno od dolaska u redove "žuto-plavih". On je u pet kola turske Superlige upisao četiri gola i tri asistencije, dok je Fener upisao, vjerovali ili ne, 13. pobjedu u nizu od početka sezone.