serie a

Roma pobijedila Torino, Džeko kao kapiten predvodio Vučicu

Nogometaši Rome pobijedili su Torino rezultatom 3:2 u 20. kolu italijanske Serie A.

Vučica je na poluvremenu imala prednost od dva pogotka razlike nakon pogodaka Nicole Zaniola iz 15. i Aleksandra Kolarova iz penala u 34. minuti meča.

Odmah na početku drugog poluvremena Edin Džeko, koji je na današnjem susretu bio kapiten Rome, je promašio stopostotnu priliku kada iz peterca nije uspio postići pogodak, te je šutirao pravo u Salvatorea Sirigua.

Taj promašaj kao da je poljuljao samopouzdanje domaće ekipe, što su gosti iskoristili i postigli dva pogotka za 2:2, a u strijelce su se upisali Tomas Rincon u 51. i Cristian Ansaldi u 67. minuti.

Ipak, Stephan El Shaarawy he u 73. minuti pogodio za 3:2 i na taj način je donio Romi tri boda. Torino je mogao stići do novog izjednačenja u samom finišu susreta, no kapiten Andrea Belotti se obrukao kada sa samo šest metara neometan šutira veoma loše.