Thomas isključen poslije minut i pol

Sjajno izdanje Davisa u trijumfu LA Lakersa, do pobjede stigli i Trail Blazersi

LA Lakersi su stigli do 28. pobjede u ovoj sezoni savladavši New Orleans Pelicanse 123:113.

Lakersi su odigrali odličan meč u prve tri dionice, da bi Pelicansi u posljednjoj četvrtini uspjeli ublažiti poraz.

Sjajnu noć imao je Anthony Davis sa čak 46 poena i 13 skokova. Double-double sa 17 poena i 15 skokova upisao je i LeBron James. Kod gostiju se izdvojio učinak Lonzo Ball.

Niz od pet poraza prekinuli su Portland Trail Blazersi savladavši u gostima Washington Wizardse rezlutatom 103:122. Iako su Wizardsi bili bolji u prvih 12 minuta, nastavak meča je u potpunosti pripao gostujućim košarkašima.

Susret je obilježilo i nesportsko ponašanje Isaiaha Thomasa koji je isključen nakon 88 sekundi zbog kontakta sa sudijama. Desnom rukom je odgurnuo sudiju i momentalno je morao u svlačionicu.

Interesantno najbolji pojedinci meča su imali isti učinak. Po 35 poena za Wizardse i Trail Blazerse postigli su Lillard i McRae.