Nova pobjeda Tuzlaka

Sloboda u Mejdanu slavila protiv Dynamica

Košarkaši Slobode večeras su na svom parketu pobijedili Dynamic sa 83:67 u meču 18. kola ABA lige 2.

Tuzlanski klub odigrao je sjajnu utakmicu i zasluženo je stigao do pobjede. Sloboda je vodila od samog početka, a nakon prve dionice imali su vodstvo od 22:15.

Sloboda je odlično igrala i u drugoj dionici kada je u potpunosti potukla protivnika do koljena. Rezultat nakon prvog poluvremana utakmice bio je 48:25 za Slobodu.

Tuzlaci su u nastavku meča samo održavali prednost i uspjeli su na kraju slaviti sa 83:67. No, treba istaći da je Sloboda u posljednjoj dionici odigrala jako loše, te da je taj period pripao Dynamicu sa 23:6.

Slobodu je večeras do pobjede bodio Rikić sa 16 poena, dok je 14 dodao McKnight. U ekipi Dynamica istakao se Beslać sa 16 poena.

Sloboda je trenutno na pretposljednjem 11. mjestu sa šest pobjeda i 12 poraza, dok je Dynamic deseti sa sedam pobjeda i 11 poraza.