PREMIJER LIGA BIH

Veležu pripala uspavanka: Haskić kasnim golom ostavio puni plijen u Mostaru

Derbi odigran u Mostaru nije opravdao očekivanja, ali mostarski klub vrlo rado će upisati bodove iz teške utakmice

Utakmica Veleža i Željezničara na areni "Rođeni" u Mostaru završila je pobjedom domaćina, a rezultat je glasio 1:0.

Utakmica se odigrala u sjeni navijačkih nereda koji su se dogodili u gradu na Neretvi.

Što se same utakmice tiče nije bila jedna od najinteresantnijih. Nakon prvih deset minuta dinamične igre, ritam je opao i nikako se nisu uspjeli izvući iz te kolotečine fudbaleri ovih rivala.

Prvu priliku Velež je imao u 4. minuti nakon što je defanzivac "Plavih" Jašarević loše reagovao i glavom je loptu nabacio na prečku svog gola.

Nekoliko minuta kasnije Željezničar je zaprijetio poslije kornera, ali se Drina nije najbolje snašao.

Do kraja prvog poluvremena nije viđeno više opasnih prilika, a na prvu pravu se čekalo duboko u nastavku.

"Rođeni" su se upalili u 67. minuti i bili mnogo bolji rival do kraja utakmice. Prvo je Haskić šutirao sa 20 metara, lopta pogađa na putu do gola defanzivca "Plavih" i odlazi tik pored gola.

Tri minute kasnije Halilović šutira iskosa iz slobodnog udarca, a prečka spašava gol Vedada Muftića.

Haskić je u 75. minuti propustio najbolju priliku na utakmici. Nakon velike greške Muftića lopta je došla do napadača mostarske ekipe koji je iz čiste situacije pogodio stativu.

Dočekao je Haskić da bude heroj "Rođenih" u 89. minuti. Centaršut Oreča pogađa Drinu u leđa i odbija se do Haskića koji sa zemlje šutira i matira Muftića za slavlje mostarskog kluba.

Željezničar je poslije ovog kola četvrti sa 9 bodova, dok je Velež šesti sa osam bodova.

Treba napomenuti da se u ovom terminu odigrala još jedna utakmica. Tuzla City je slavio na Tušnju protiv Igmana rezultatom 3:1.