Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Hrabrost na maturi: Marija (15) ponosno nosila protezu, zbog raka ostala bez noge

    Hrabrost na maturi: Marija (15) ponosno nosila protezu, zbog raka ostala bez noge

    July 11, 2026
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Marija Filipović iz Novog Karlovca u Srbiji završila je osnovnu školu i sa osmijehom došla na svoju matursku večeru – u kratkoj suknji, bez pokušaja da sakrije protezu. Naprotiv, nosila ju je s ponosom. Jer Marijina proteza nije simbol nedostatka, već pobjede.

    Njena borba počela je kad je imala samo šest godina. Tada je osjetila bol u peti, a nekoliko mjeseci kasnije uslijedila je šokantna dijagnoza – Ewingov sarkom, rijedak i agresivan tumor kostiju. Liječenje je uključivalo iscrpljujuće hemoterapije i na kraju amputaciju noge.

    – Najteže mi je bilo kada su mi rekli da mora na amputaciju. Srce mi se slomilo, ali znala sam da moram biti jaka zbog nje – prisjetila se majka Slađana Filipović.

    Tokom liječenja, porodica je bila Marijin oslonac, a ona je, unatoč svemu, ostala vedrog duha. Njena majka kaže da ju je upravo Marija naučila šta znači istinska hrabrost.

    Danas, Marija ima 15 godina, odlična je učenica i planira da upiše gimnaziju. Njen san je da jednog dana studira medicinu – kako bi mogla pomoći drugima, kao što su liječnici pomagali njoj.

    Na maturskoj večeri, Marija je zablistala. Umjesto da skriva ono što je prošla, odlučila je da pokaže – i time pošalje snažnu poruku.

    – Moja poruka svima koji prolaze kroz teškoće jeste: “Nikada ne gubite nadu. Vjerujte da će proći i budite pozitivni. Svaka bol nas čini jačima” – poručuje Marija.

    Njena priča nije samo priča o bolesti. To je priča o snazi, ljubavi, hrabrosti i životu koji se bira živjeti punim plućima. Marija je danas inspiracija mnogima – i dokaz da se i nakon najtežih borbi može zakoračiti naprijed s osmijehom.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Voditeljka u 69. godini pokazala lice bez šminke: Krenula na plac, a komplimenti se samo ređaju (FOTO)

    July 11, 2026

    30 mladića pretuklo pisca Vladimir Arsenijević u centru Beograda: “Samo htio odati počast žrtvama u Srebrenici”

    July 11, 2026

    VIDEO / 30 mladića pretuklo pisca Vladimir Arsenijević u centru Beograda: “Samo htio odati počast žrtvama u Srebrenici”

    July 11, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    MLADIĆ POGINUO NA KVADU NEDELJU DANA PRED SVADBU Umjesto veselja spremaju sahranu: Otac ga satima tražio, pa zatekao stravičan prizor u kanalu

    July 11, 2026

    Pripreme za venčanje koje je trebalo uskoro da se održi prekinute su tragedijom, ostavivši porodice…

    Nogometni svijet u šoku: Preminuo igrač (25) koji je samo prije nekoliko dana igrao na Mundijalu

    July 11, 2026

    Amputirali joj nogu i odstranili dojku, a solarijum je koštao zdravlja “Kada se skinem, nema me pola”

    July 11, 2026

    Teška nesreća kod Ljubuškog, ima više povrijeđenih osoba

    July 11, 2026

    Djevojku stavili u kutiju i zakopali je u šumi: Ostavili joj malo vode i rupu za vazduh!

    July 11, 2026
    Najnovije

    Hrabrost na maturi: Marija (15) ponosno nosila protezu, zbog raka ostala bez noge

    July 11, 2026

    Voditeljka u 69. godini pokazala lice bez šminke: Krenula na plac, a komplimenti se samo ređaju (FOTO)

    July 11, 2026

    30 mladića pretuklo pisca Vladimir Arsenijević u centru Beograda: “Samo htio odati počast žrtvama u Srebrenici”

    July 11, 2026

    VIDEO / 30 mladića pretuklo pisca Vladimir Arsenijević u centru Beograda: “Samo htio odati počast žrtvama u Srebrenici”

    July 11, 2026

    Donosimo vam foto galeriju iz Srebrenice: Klanjana dženaza za 10 žrtava genocida

    July 11, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    “Lupila sam mu samo dva šamarčića” Katarina udarila dijete uz rasističke uvrede, pa iznijela skandaloznu “odbranu”

    July 8, 2026

    Video na kome odrasla žena u šabačkom naselju Trkalište nasrće na dečaka, udara ga po glavi, preti…

    “Imam 65 godina, djecu i unuke, a kao da više nikome nisam potreban: Jedna stvar me je potpuno slomila”

    July 3, 2026

    KRVNIČKI NAPAD U SARAJEVU: Sin Mahire Hajdarpašić pretučen nakon što je stao u odbranu prijatelja

    July 10, 2026

    “Hoćeš da te ubijem!? J…. ti m..u c….sku!”: Žena napala dijete usred parka, udarala ga i vrijeđala

    July 6, 2026

    Pobjednik “Pinkovih zvezda” nije mogao da vjeruje: Žena mjesecima krila najveću tajnu, pa uslijedio šok!

    July 5, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    Kpi.ba je počeo s radom: Nova adresa za brzu i jednostavnu kupoprodaju vozila, dijelova i opreme

    July 8, 2026

    Luksuz kakav zaslužujete – otkrijte zašto je Villa Verona među najpoželjnijim vilama u Hercegovini, uz poseban popust na višednevni boravak

    July 7, 2026

    Jedini u BiH koji ženama s alopecijom vraćaju nadu – Swisskosa donosi rješenja koja vraćaju samopouzdanje i mijenja život

    July 2, 2026

    Zašto stare digitalne platforme mogu kočiti i najbolje poslovne ideje?

    July 1, 2026

    Više od 10.000 tretmana i 400 edukacija: Amra Kajanija nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 26, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.