Oglasio se Nenad Nešić o paljenju zastave Republike Srpske kod Sarajeva.
“Paljenje zastave Republike Srpske je sraman čin mržnje i otvorena provokacija prema srpskom narodu.
Zastava Republike Srpske je simbol naših institucija, naših žrtava, našeg identiteta i slobode koju niko nema pravo da skrnavi. Svako ko misli da može nekažnjeno paliti simbole Republike Srpske, vrlo brzo će se uvjeriti da se takvi napadi ne mogu i neće prešutjeti.
Ćutanje na ovakve napade značilo bi saučesništvo u normalizaciji mržnje prema Republici Srpskoj i srpskom narodu.
Ovim što pale zastave Republike Srpske. Znamo da nas mrzite i da nas ne volite. Za razliku od vas mi smo ravnodušnim.
Ne mrzimo vas. Samo želimo da se odvojimo od vas i da živimo na miru, u svojoj kući u svojoj Republici Srpskoj” – izjavio je Nenad Nešić bivši ministar sigurnosti BiH i političar iz RS-a.
Podsjećamo prije par noći mladići kod Sarajeva zapalili su zastavu Republike Srpske.



