Emotivne scene nakon završetka utakmice obišle su društvene mreže. Selektor Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, nije mogao sakriti suze nakon što su Zmajevi porazom završili svoj nastup u osmini finala Svjetskog prvenstva.
Iako je reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila historijski uspjeh plasmanom na Mundijal i prolaskom grupne faze, ispadanje u nokaut fazi teško je palo cijelom timu, a posebno selektoru. Barbarezove suze bile su dokaz koliko mu znači reprezentacija i koliko je vjerovao u svoju ekipu.

Pod njegovim vodstvom Zmajevi su vratili zajedništvo, borbeni duh i ponos, zbog čega su osvojili srca navijača. Uprkos bolnom porazu, Bosna i Hercegovina ima mnogo razloga za ponos, jer je ostvarila rezultat koji će ostati upisan u historiji bh. fudbala.
Suze Sergeja Barbareza nisu bile znak slabosti, već odraz ogromne emocije, predanosti i ljubavi prema dresu s državnim grbom. Navijači su mu nakon utakmice uputili brojne poruke podrške, uz uvjerenje da je ovo tek početak još većih uspjeha Zmajeva.



