NBA LIGA

Voriorsi poslije preokreta slavili: Stef Kari ubacio 39 poena

Bitna pobjeda ekipe iz San Franciska u borbi za direktan plasman u plej of protiv jednog od direktnih rivala za to mjesto

U noći između 29. i 30. marta je odigrano šest utakmica u NBA ligi. Najzanimljiviji je bio utakmica između Golden Stejt Voriorsa i Nju Orleans Pelikansa, koja je otišla u korist domaće ekipe, nakon preokreta, rezultatom 120:109.

Prvo poluvrijeme je bilo u znaku gostiju iz Nju Orleansa. Šut za 3 poena, koji je jako bitno njihovo oružje, je ulazio, a samim tim i njihova prednost je išla i do 20 poena razlike.

Ipak, Voriorsi predvođeni Stefom Karijem (Steph Curry) su u trećoj četvrtini uspjeli skroz anulirati zaostatak, da bi u četvrtoj četvrtini u potpunosti preokrenuli i upisali bitnu pobjedu u borbi za direktan ulazak u plej of.

Kari je za nešto više od 36 minuta na parketu upisao 39 poena, kojima je pridodao po 8 skokova i asistencija. Njemu se poenterski pridružio Džordan Pul (Jordan Poole) sa 21 poenom.

Kod Pelikansa se najviše istakao Brendon Ingram (Brandon) sa 26 poena, ali uz slabiji procent iz igre.

Golden Stejt je trenutno 6. sa omjerom od 40 pobjeda i 37 poraza, dok je Nju Orleans 8. sa po 38 pobjeda i poraza.