ispratili ga velikani

Wade upisao triple-double u posljednjoj utakmici karijere, Musina tri poena za Netse

Utakmica Miami Heata i Brooklyn Netsa bila je ujedno i posljednja u karijeri legendarnog Dwyanea Wadea. U historiju je otišao s triple-double učinkom, ali je njegova ekipa ipak upisala poraz.

Brooklyn je bio bolji tokom gotovo cijele utakmice osim u posljednjoj četvrtini. Nakon prvog perioda igre Netsi su vodili 32:23, a na poluvremenu 63:47. Pripala im je i treća četvrtina (29:24), dok su u posljednjoj dionici bili bolji košarkaši Miamija (23:21). Konačan rezultat je glasio 113:94 za Netse, a Wade je u posljednjih 36 minuta u fantastičnoj karijeri upisao triple-double učinak sa 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija, a imao je i jednu blokadu. On je ujedno bio i najbolji u svom timu.

Netse je do pobjede predvodio D'Angelo Russell s 21 poenom, a poen manje je postigao Shabazz Napier. Bh. reprezentativac Džanan Musa je također dobio minutažu, na parketu je proveo pet minuta te je ubacio trojku i upisao skok, kao i asistenciju.

Tridesetsedmogodišnjeg Wadea su u penziju ispratili poznati košarkaši Carmelo Anthony, LeBron James i Chris Paul.