Barcelonin "dječiji vrtić" u finišu izbjegao novu blamažu, Gavi postigao sjajan gol

U 18. kolu španske La Lige nogometaši Barcelone su u veoma uzbudljivoj utakmici na Nou Campu pobijedili Elche 3:2.

Barcelona je u ranoj fazi utakmice stekla veliku prednost. Prvo je debitant Jutgla u 16. minuti pogodio za 1:0, a kada je samo tri minute kasnije Gavi fenomenalnim golom udvostručio prednost Katalonaca, činilo se da je sve gotovo.

Pravi šok je uslijedio u nastavku kada je Barcelona za samo 60 sekundi primila dva gola.

Nakon kontre u 62. minuti Tete Morente je smanjio na 2:1, a samo što se krenulo s centra Milla je poravnao na 2:2 i šokirao je Nou Camp.

Ipak, pet minuta prije kraja još jedan Barcelonin omladinac donio je veliku pobjedu svom timu. Devetnaestogodišnji Nico sjajno je reagovao na povratnu loptu Gavija i pogodio je za 3:2 i trijumf Barce.

Barcelonu u narednom kolu čeka teško gostovanje Sevilli. Elche, s druge strane, na svom terenu dočekuje Granadu.