VIMBLDON

Đokovića nije omela kiša: Pomeo je Argentinca

Novak Đoković je u tri seta bez previše mučenja savladao Kašina

Srbijanski teniser Novak Đoković uspješno je započeo odbranu titule na Vimbldonu. On je u tri seta pobijedio argentinskog tenisera Pedra Kašina (Cachin). Rezultat na kraju meča je glasio 6:3, 6:3, 7:6

Već u prvom setu je Đoković prikazao dominaciju na bržim podlogama, a meč je poslije kraja prvog seta prekinut zbog kiše koja je cijelog dana pravila probleme ogranizatorima.

Iako je Kašin prvi oduzeo servis protivniku, već u 3. gemu, Đoković mu je uzvratio istom mjerom u narednom, a onda i u 8. koji je zatim potvrdio i osvojio prvi set.

Nakon pauze od kiše, Đoković je izgledao ozbiljnije. U drugom setu je odmah na startu napravio brejk i napravio krucijalnu prednost. To je potvrdio u 9. gemu i tako osvojio i drugi set.

U trećem se mučio, ali je uspio na kraju slomiti protivnika u taj-brejku i tako se plasirati u narednu rundu Vimbldona.