U Miamiju pobijedili San Francisco 49erse

Kansas City Chiefsi osvojili Super Bowl i prekinuli post dug 50 godina

Ekipa Kansas City Chiefsa osvajač je 54. izdanja Super Bowla nakon što je u Miamiju pobijedila San Francisco 49erse rezultatom 31:20.

Chiefsi su do druge titule historiji stigli zahvaljujući velikom preokretu u posljednjoj četvrtini. 49ersi su imali velike šanse da dvije minute i 39 sekundi prije kraja dođu do trijumfa, ali se nisu uspjeli vratiti.

Tim iz Kansasa je do trijumfa stigao tako što je u posljednjih sedam minuta uspio napraviti čak tri touchdowna za veliku pobjedu i konačnih 31:20 te prekid posta bez titule dugog 50 godina.

Patik Mahomes je postao najmlađi igrač u historiji NFL-a koji je izabran za MVP-a sezone i MVP-a Super Bowla. Ovaj 24-godišnjak je 26 od 42 uspješna dodavanja na 286 jardi i dva touchdowna.

Susret na Hard Rock stadionu u Miamiju pratilo je 62.000 gledatelja koje su na poluvremenu zabavljale Jennifer Lopet i Shakira.