Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto na Svjetskom kupu u Budimpešti u disciplini 100 metara delfin.

Lana je finalnu utrku isplivala u vremenu 58.26 sekundi, što je na kraju bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Zlatnu medalju osvojila je Kineskinja Yufei Zhang koja je imala vrijeme 56.13 sekundi. Druga je bila Šveđanka Louise Hansson (57.61), dok je bronza pripala Australki Alexandriji Perkins (58.08).

Inače, Lana je danas bila najmlađa učesnica u finalnoj utrci sa samo 17 godina.

Finalnu utrku su još plivale Maiike de Waard (Nizozemska, 27 godina), Beate Nelson (SAD, 25), Yufei Zhang (Kina, 25), Alexandria Perkins (Australija, 23), Louise Hansson (Švedska, 26), Sara Junevik (Švedska, 23), Panna Ugrai (Mađarska, 19).

Podsjetimo, Lana je ranije osvojila srebrnu medalju na Svjetskom kupu u Mađarskoj u disciplini 200 metara delfin, dok se u disciplini 50 metara delfin nije plasirala u finalnu utrku.

Izvor: klix.ba