MUNDOBASKET

Latvija rafalnom paljbom skinula još jedan skalp i došla do 5. mjesta: Fenomenalna partija Žagarsa

Latvijski košarkaši su nevjerovatno šutirali iza linije za tri poena

Košarkaška reprezentacija Latvije osvojila je 5. mjesto na Mundobasketu pobijedivši baltičkog rivala, Litvaniju.

Latvijci su nastavili sa uzimanjem skalpova na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu, a ovaj put su poprilično ubjedljivo slavili protiv Litvanaca rezultatom 98:63.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena utakmica je bila u egalu, ali latvijski košarkaši su nevjerovatno šutirali iza linije za tri poena i meč je izmakao kontroli za Litvance u trećoj četvrtini koju su izgubili 28:9.

Latviju su predvodili Arturs Kurucs sa 20 poena i Roland Šmits sa 17 pogodaka. Treba također napomenuti i fenomenalnu partiju Andrejsa Žagarsa koji je zabilježio čak 17 asistencija.

S druge strane, Rokas Jokubaitis je postigao 16, dok je Jonas Valančiunas upisao 15 poena.

Mundobasket završava sutra s utakmicama za 3. mjesto između SAD-a i Kanade (10:40 sati), te finala između Srbije i Njemačke koje je na programu od 14:40 sati.