JUNAK KLERMONA

Muhamed Čam Saračević privukao pažnju: Tamnoputi napadač koji je presudio Lionu ima bh. korijene

Rođen je u Lincu, a prošle godine upisao je debi za seniorski tim Austrije

Senzaciju večeri u francuskoj Ligi 1 priredio je Klermon, koji je kao gost slavio protiv favoriziranog Liona s 0:1.

Trenutak odluke dogodio se u 87. minuti, kada je Muhamed Čam Saračević (Muhammed Cham) bio siguran s bijele tačke

Mnogima je bilo čudno kada su vidjeli kako se zove i preziva strijelac jedinog gola na ovoj utakmici.

Austrija i Njemačka

Ovaj napadač bh. korijena do sada ima upisanih sedam nastupa za omladinske selekcije Austrije, a rođen je u Lincu 2000. godine.

Saračević je karijeru započeo u Crvenoj zvezdi iz Penzinga. U oktobru 2008. napustio je Austriju. Do 2016. je igrao u Njemačkoj u omladinskom pogonu Hanovera.

Za sezonu 2016./17. preselio se u juniorski tim Volfsburga, gdje je upisao 22 nastupa u B-Junioren-Bundesligi.

U avgustu 2017. prvi je put zaigrao protiv Herte za U-19 ekipu A-Juniorske Bundeslige. U sezoni 2017./18. odigrao je 15 utakmica u kojima je postigao tri gola.

U sezoni 2018/19. upisao je 22 nastupa i postao prvak grupe "sjever" sa Volfsburgom. Nakon toga je nastupio i u finalu sa Štutgartom, gde je Volfsburg poražen sa 1:0.

U sezoni 2019/20., Saračević je prekomandovan u prvi tim Volfsburga. Za njih je debitovao u regionalnoj ligi u junu 2019. kada je ušao kao zamjena umesto Juliana Justvana u 80. minutu.

Nakon tri nastupa za Volfsburg vratio se u Austriju u septembru 2019. godine, a tamo je nastupao za prvoligaša Admiru.