Crveni đavoli došli do tri boda

Newcastle poveo na Old Traffordu, pa doživio katastrofu protiv Manchester Uniteda

Manchester United je večeras pred svojim navijačima pobijedio Newcastle sa 4:1 u meču 19. kola engleskog Premiershipa.

Crveni đavoli su uspjeli da dođu do tri boda iako ponovo nisu počeli utakmicu na najbolji način. Naime, Newcastle je u 17. minuti poveo sa 1:0 kada je domaće navijače utišao Longstaff.

Međutim, igrači Uniteda nisu dopustili da ih ovaj gol uzdrma i odgovorili su na najbolji način. Domaći su poravnali na 1:1 samo sedam minuta kasnije kada je mrežu gostiju zatresao Martial.

Na semaforu je 2:1 bilo već u 36. minuti. Na scenu je stupio mladi Greenwood koji je postigao fantastičan pogodak s vrha kaznenog prostora.

Do kraja prvog dijela United je postigao i treći gol. Wan-Bissaka je upisao asistenciju, a na 3:1 povisio je Rashford.

Posao u ovom meču Manchester United završio je na samom početku drugog dijela. U centru pažnje ponovo je bio Martial koji je izašao sam ispred Dubravke i lagano je savladao golmana Newcastlea za konačni 4:1.

Manchester United je sada na sedmoj poziciji sa 28 bodova, dok je Newcastle deseti sa tri boda manje.