LIGA PRVAKA

Noć za zaborav klubova iz regiona: Potopljeni Olimpija i TSC

Galatasaraj i Braga pokazali su se kao prejaki protivnici za klubove iz našeg regiona

Fudbalere ljubljanske Olimpije u 3. pretkolu Lige prvaka na stadionu Stožice bez većih problema su savladali aktuelni šampioni Turske, ekipa Galatasaraja. Rezultat na kraju utakmice glasio je 0:3.

Kerem Akturkolu (Akturkoglu) je doveo istanbulsku ekipu u 9. minuti nakon što su ukrali loptu i brzo istrčali kontru.

Dris Mertens (Dries) poduplao je prednost u 48. minuti, nakon što mu se sretno odbila lopta nakon slabije reakcije golmana.

Konačni rezultat je postavio Halil Dervišolu (Halil Dervisoglu) golom nakon kornera pred sami kraj utakmice.

Bh. fudbaler Admir Bristrić na terenu je proveo 65 minuta.

Ni srbijanski vicešampion TSC iz Bačke Topole nije se bolje proveo. Oni su na gostovanju kod Brage poraženi 3:0.

Dobro se srbijanska ekipa držala na početku utakmice, ali sa dvije greške u dvije minute pitanje pobjednika je bilo riješeno. Bruma i Pici (Pizzi) su u 17. i 19. minuti postizali golove za sigurnu prednost portugalskog kluba, a Alvaro Đalo (Djalo) pogodio je na samom kraju da završi priču.