Zenica

Poraz rukometaša Čelika u Areni od Gračanice

Utakmica 2.kola Premijer rukometne lige Bosne i Hercegovine, sezona 2023/2024, između RK Čelik i RK Gračanica.

Igrano u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, pred oko 200 gledalaca .

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa Gračanice

REZULTAT: RK ČELIK – RK GRAČANICA 29:44 (12:20);

Sedmerci: Čelik (2/2); Gračanica (3/3);

Isključenja: RK Čelik (2 minuta), RK Gračanica (10 minuta)

Sudije: Jasmin Mulahasanović-Ivan Širić, delegat Milenko Turudić.

Sastav ekipe RK Čelik i strijelci:

Omar Osmančević, Admir Bjelopoljak 8, Petar Štrbac 1, Ivano Bobaš 1, Adnan Sumbuljević, Ahmet Kačamaković, Eldar Zukić, Dženan Hodžić, Samir Korjenić 3, Ante Dragičević 3, Mirsad Čelenka 3, Velid Čelenka, Mevludin Čehajić, Faris Rujanac 8, Mario Filipović 2. (Trener Amar Kobilica, službeno lice Josip Poljak)

Strijelci za Gračanicu:

Omer Mehmedović 5, Šahdanović 5, Dautović 6 (2/2), Isaković 10, Demirović 3, Karanović 1, Hamidović 4 (1/1), Mehmedćehajić 5, Mehić 1, Džinović 4.

Najefikasniji u ekipi Čelika bili su Admir Bjelopoljak i Faris Rujanac sa po 8 golova, a kod Gračanice Adnan Isaković sa 10 i Sead Dautović sa 6 golova.

Od samog početka susreta ekipa gostiju iz Gračanice bila je bolja na terenu. Na kraju prvog poluvremena bilo je plus osam golova za goste, 12:20. U drugom poluvremenu isti odnos snaga, gosti su i drugo poluvrijeme dobili sa sedam golova razlike.

U 55’ i najveća prednost gostiju od 17 golova razlike, kada je na semaforu bilo 23:40. Stečenu prednost održavali su do samog finiša kada su domaćini sa dva vezana gola smanjili prednost i došlo se do konačnih i potpuno zasluženih (+15), 29:44 za Gračanicu.