Samo bod protiv Bayera

RB Leipzig polako posustaje za Bayernom

Derbi meč 24. kola Bundeslige između RB Leipziga i Bayera iz Leverkusena završen je bez pobjednika 1:1.

Apotekari su odigrali jako dobar meč protiv favorizovanog domaćina i na kraju su osvojili jedan bod, a oba pogotka postignuta su u prvom dijelu i u razmaku od samo tri minute,

Gosti su poveli u 29. minuti. Havertz je lijepo poslužio Baileyja, a ovaj je pogodio za 0:1.

Međutim, radost tima iz Leverkusena trajala je samo tri minute jer je Patrik Schick već u 32. minuti zabio gol za izjednačenje rezultata na 1:1.

Niko nije ni slutio da će ovaj meč upravo biti završen ovim rezultatom. Do kraja meča šansi je bilo, ali mreže su ostale mirne i ostalo je 1:1.

Treba istaći svakako i da su gosti u finišu tražili i penal nakon očiglednog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali VAR je odlučio da penala nema.

RB Leipzig je ovim 'kiksom' sada na tri boda iza Bayerna i kao da polako posustaju u borbi za titulu, dok gosti ostaju u borbi za plasman u Ligu prvaka.