Premier liga, 16. kolo

Salahova simultanka, Liverpool napunio Begovićevu mrežu

Šesnaesto kolo Premier lige otvoreno je duelom Bournemoutha i Liverpoola na Vitality stadionu, a Redsi su pobjedom od 0:4 barem na kratko zasjeli na vrh tabele.

Liverpool je od samog starta nametnuo svoju igru, a na vodstvo Redsa se čekalo do 25. minute kada je Salah loptu koju je kratko odbio Begović pospremio u mrežu gola domaćih.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1, a tek što je počelo drugo Liverpool je stigao do novog gola. Firmino je upislo Salaha, a Egipćanin uz malu pomoć Akea matirao Begovića za 0:2.

Liverpool je stigao do 0:3 u 68. minuti kada je Cook nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu, a konačnih 0:4 postavio je Mohamed Salah u 74. minuti i tako kompletirao svoj hat-trick. Salah se prilikom postizanja svog trećeg gola poigrao sa odbranom Bournemoutha i golmanom Asmirom Begovićem.

Treba dodati i da je Stanislas u 73. minuti zatresao mrežu Liverpoola, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Liverpool je ovom pobjedom stigao, barem nakratko, do prvog mjesta u PL i sada ima 42 boda. Bounremouth je ostao sedmi sa 23 boda.