MURSIJA

U duelu Bosanaca slavio je Džanan Musa: Real Madrid osvojio španski Superkup

"Kraljevi" su uspjeli slaviti poslije teške borbe sa protivnicima iz Malage

Košarkaši madridskog Reala osvojili su španski Superkup pobijedivši u finalu Unikahu rezultatom 88:81. Ovo je šesta godina zaredom da su "Kraljevi" osvojili španski Superkup.

Iako rezultat poslije prvih 20 minuta nije to govorio, košarkaši kluba iz Malage bili su u utakmici, ali su "Kraljevi" uspjeli pred kraj pobjeći na veću prednost, ponajviše zahvaljujući povratniku Fakundu Kampacu (Facundo Campazzo).

Međutim, iako su Madriđani sa prednošću od 13 poena otišli na pauzu, košarkaši Unikahe su se u potpunosti vratili u trećoj četvrtini, a tokom posljednje dionice čak su uspjeli i preokrenuti.

Ipak, Madriđani su uspjeli izdržati i smirenom igrom u posljednjim minutama upisati pobjedu. Uprkos svemu, Unikaha se pokazala kao dobar protivnik.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa odigrao je sjajan meč i utakmicu je završio sa 13 poena, dok je Nihad Đedović postigao tri na drugoj strani.

Najefikasniji u redovima "Kraljeva" bio Argentinac Kampaco sa 19 poena, dok je Mario Hezonja upisao 17.

Kod Unikahe najbolji je bio Kendrik Peri (Kendrick Perry) sa 17 poena.