Kraljevi slavili protiv Elchea

Vinicius s dva gola donio Realu pobjedu i povratak na vrh

Real Madrid je u susretu 12. kola španske La Lige, kao gost, savladao domaći Elche s 2:1.

Real nije u najboljoj formi, pošto je nedavno u Madridu odigrao 0:0 s Osasunom, a imao je i problema na gostovanju kod Elchea.

Vinicius Junior je bio spasioc Kraljeva u ovom meču. Sjajni Brazilac je u 22. minuti postigao pogodak za 0:1, a u 73. minuti nakon asistencije Luke Modrića povisio je na 2:0.

Taj gol stigao je deset minuta nakon što je Guti kod domaćih isključen zbog dva žuta kartona i izgledalo je kao da će Real mirno privesti posao kraju, no situacija se barem malo zakomplikovala u 86. minuti.

Naime, Milla koristi grešku Realove defanzive i pogađa za 2:1, ali gosti nisu dozvolili potpuni povratak Elchea, pa su zadržali vodstvo od 2:1 i sa 24 boda ponovo su na vrhu.

Isti broj bodova ima i Real Sociedad, dok Sevilla i Betis imaju po 21 bod, a Andalužani i utakmicu manje.