Pogocima Barišića i Filipovića

Zrinjski slavio na Malti i prošao u treće pretkolo!

Zrinjski će nastaviti svoj evropski put. Plemići su danas u 2. pretkolu kao gosti savladali maltešku Vallettu sa 1:2 i ukupnim rezultatom od 2:3 prolaze dalje.

Mostarskih 1:1 davalo je nade domaćim za prolaz. Ipak, prvak BiH je pokazao da je kvalitetniji i prošao je u narednu fazu takmičenja.

Prvo poluvrijeme donosi bolju igru Zrinjskog. Imali su veći posjed lopte, ali je Valletta konstantno prijetila u nekoliko navrata. Najbolju šansu propustio je Alba, lobovao je soldu, ali je udarac bio prejak.

Zrinjski je u 31. minuti stigao do vodstva. Hrvoje Barišić je spektakularno pogodio sa preko 30 metara i doveo je Plemiće u prednost od 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 50. minuti bh. prvak ostao sa igračem manje. Marin Galić je dobio drugi žuti karton i morao je ranije pod tuš.

Krenuo je potom presing Vallette koja u 57. minuti dolazi do izjednačenja. Grešku odbrane Zrinjskog koristi Borg i pogađa za 1:1.

Ipak, u 66. minuti Zrinjski ponovo stiže do prednosti. Miloš Filipović ovog puta dobro pogađa za 1:2.

Do kraja još nekoliko šansi na obje strane. Ipak, rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je slavio pobjedu u ovom duelu.