Serie A

Inter u borbi za Ligu prvaka pobijedio Lazio u Rimu, Lulić pomogao Nerazzurrima crvenim kartonom

Posljednja utakmica sezone 2017/2018 u italijanskoj Seriji A nije mogla biti uzbudljivija.

Lazio je na Olimpicu dočekao Inter u direktnom dvoboju za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Rimskom klubu je odgovarao i neriješen rezultat i nakon prvog poluvremena njihovi navijači su već proslavili ulazak u evropsku elitu. Lazio je poveo autogolom Perišića u 9. minuti, a D'Ambrosio je u 29. izjednačio na 1:1.

Kada je Anderson pogodio na Lulićevu asistenciju u 41. minuti svi su mislili da je Lazio siguran učesnik Lige prvaka naredne sezone.

No, najprije je u 78. minuti Icardi iz penala izjednačio na 2:2, a samo minutu kasnije Lulić je isključen nakon drugog žutog kartona zbog prekršaja na Brozoviću.

Prednost igrača više Nerazzurri su iskoristili samo dvije minute kasnije kada je Brozović izveo korner, a Vecino glavom matira Strakoshu za konačnih 3:2 i odlazak Intera u grupnu fazu Lige prvaka, dok će se Lazio morati zadovoljiti grupnom fazom Evropske lige.

Sinoć je na terenu bio i drugi rimski klub. Roma je slavila u Reggio Emiliji kod Sassuola rezultatom 1:0 (Pegolo autogol 45+1.). Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u redovima Vučice.