Francuska liga, 28. kolo

Monaco slavio protiv Bordeauxa

U okviru 28. kola francuske Ligue 1 večeras su se sastali Monaco i Bodeaux.

Monaco je u ovom susretu opravdao ulogu favorita i pred svojim navijačima slavio protiv Bodeauxa rezultatom 2:1, što je ujedno za Kneževe bila osamnaesta pobjeda u sezoni.

Prvi su do prednosti na stadionu Louis II došli gosti, kada je Vada u 32. minuti matirao Subašića, međutim vrlo brzo Monaco se uspio vratiti u meč. U posljednjoj minuti prvog poluvremena za izjednačenje je pogodio Jovetić.

U nastavku utakmice Monaco je izgledao mnogo bolje na terenu, pred golom gostiju su se nizale šanse, a to se isplatilo u 69. minuti kada je za preokret pogodio Rony Lopes. To je, ispostavit će se, bio ujedno i posljednji gol na meču.

Nešto ranije, tačnije u terminu od 19:00 sati, snage su odmjerili Nica i Lille. Golovima Balotellija i Cypriena na kraju je slavila Nica rezultatom 2:1.