OSIGURALI DRUGU FAZU

Srbija pobijedila Portoriko 17 razlike: Doživjeli pad u drugom poluvremenu, povrijedio se bitan igrač

Srbija je od samog početka bila znatno bolji rival, ali je došlo do opuštanja u drugom poluvremenu

Srbijanski košarkaši su pobijedili Portoriko u utakmici drugog kola grupe B rezultatom 94:77 i tako uspjeli proći u drugu fazu Mundobasketa.

Srbija je od samog početka bila znatno bolji rival, a njihova prednost išla je i do 30 poena razlike, s kojom su otišli i na poluvrijeme.

Do opuštanja je došlo u trećoj četvrtini, ali su vrlo brzo opet stisnuli gas i priveli utakmicu kraju bez prevelike brige.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bili su Bogdan Bogdanović sa 17 postignutih poena, koliko je imao i Nikola Jović. Dvocifreni su još bili Aleksa Avramović (15), koji se povrijedio i zabrinuo selektora srbijanske reprezentacije Svetislava Pešića, te Nikola Milutinov sa 12 poena.

Ajzea Pineiro (Isaiah) je bio najefikasniji kod Portorikanaca sa 14 poena.

U posljednjem kolu igrat će protiv reprezentacije Južnog Sudana, dok će Portoriko na megdan Kini.