PREMIJER LIGA BIH

Uspješan debi za Rožmana, Ziljkić predvodio Sarajevo do pobjede

Ovo je bila prva utakmica za Bordo tim u domaćem prvenstvu pod trenerskom palicom Simona Rožmana

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Posušje na otvaranju 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (3:0). Ovo je bila prva utakmica za Bordo tim u domaćem prvenstvu pod trenerskom palicom Simona Rožmana.

Sarajevo je krenulo ofanzivno od prve minute, ali je Posušje uspješno odolijevalo. Bordo tim je do vodstva stigao u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Nakon jednog centaršuta, golman gostiju Franko Kolić je intervenisao, ali se lopta odbila od Renana Oliveiru i završila u mreži.

Posušje se moglo vratiti u 58. minuti kada je Gabrijel Boban izašao oči u oči sa golmanom Sarajeva, ali istakao se Muhamed Šahinović.

U 69. minuti Almedin Ziljkić je udvostručio prednost s bijele tačke, a pet minuta kasnije isti igrač je pogodio za 3:0 nakon asistencije Muhameda Buljubašića.

Sarajevo je moglo i do četvrtog pogotka, ali je rezervista Hamza Čataković pogodio stativu u posljednjim trenucima meča.