LIGA PRVAKA

Krunićev Milan u polufinalu, Rodrigo nokautirao Čelzi

Poznati su prvi polufinalisti najelitnijeg takmičenja u klupskom fudbalu

Večeras su odigrane dvije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

Krunićev Milan je prošao u polufinale odličnom partijom i u drugoj utakmici. Prije svega portugalskog napadača Rafaela Leaa i odbrane Milana. Oni su remizirali rezultatom 1:1.

U 21. minuti Olivije Žiru (Olivier Giroud) je promašio penal, odnosno Aleks Mere (Alex Meret) mu ga je odbranio.

Francuz se iskupio u 43. minuti kada je pogodio poslije fenomenalnog trka Portugalca Rafaela Leaa, koji je pretrčao više od 60 metara i onda asistirao Žiruu kojem je preostalo samo da loptu zaakuca u mrežu.

Do kraja utakmice su se redale na obje strane, ali je Milan uspio zadržati prednost i doći do polufinala.

Najviše se izdvaja penal koji je promašio Kviča Kvarachelija (Kvicha Kvaratshelia).

Počasni pogodak je postigao Viktor Osimhen (Victor) u trećoj minuti sudijske nadoknade, ali je to bilo prekasno za Napolitance.

Ukupni rezultat ovog dvomeča je glasio 1:2.

Oni tu čekaju boljeg iz četvrtfinalnog para Inter - Benfika.

Real je rutinski slavio u Londonu protiv Čelzija rezultatom 0:2.

Rodrigo (Rodrygo) je iskoristio uspavanost odbrane Čelzija u 58. minuti, prošao po desnoj strani i dodao do Vinisijusa Žuniora (Vinicius Jr.), kolega iz reprezentacije Brazila mu vraća tu loptu, a on pogađa praznu mrežu.

On je u 80. minuti pečatirao prolazak Kraljeva. Poslije odlične akcije lopta dolazi do Valverdea, koji prolazi dva igrača i vraća loptu za Rodriga koji je imao veoma lak posao.

Ukupni rezultat na kraju ovog dvomeča je glasio 4:0 za madridski Real.

Real Madrid u polufinalu čeka boljeg iz duela Mančester siti - Bajern Minhen. Građani su u prvoj utakmici slavili 3:0.