PREMIJER LIGA BIH

Paklena dobrodošlica za Zvijezdu 09 na otvaranju sezone: Velež ih ispratio kući sa pet golova

Obećavajući start sezone za fudbalere mostarskog kluba na domaćem terenu protiv gostiju iz Etno sela Stanišići

Fudbaleri Veleža su upisali visoku pobjedu protiv Zvijezde 09 na otvaranju sezone na stadionu "Rođeni". Mostarci su slavili rezultatom 5:0, a pitanje pobjednika je riješeno već u prvom poluvremenu.

Slovenac Klemen Šturm, novopridošli fudbaler mostarske ekipe, načeo je mrežu gostujuće ekipe već u 19. minuti i tako postigao prvi gol za sezonu 2023-24 u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U 25. je prednost poduplana, nakon što je Nemanja Anđušić rutiniski savladao golmana jelovca, da bi Alen Krajnc dvije minute kasnije iskoristio pogrešku zadnje linije tima iz Etno sela Stanišići i riješio pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu "Rođeni" nisu spustili nogu s gasa i nastavili su istim tempom. Mihael Mlinarić je u 58. minuti pogodio za 4:0, da bi konačni rezultat postavio Rafael Leai (Raphael Le'ai).

Obećavajući start sezone za fudbalere Veleža i paklena dobrodošlica za igrače Zvijezde, koji će morati puno bolje od ovoga u nastavku sezone.